Tespih Böceği Nerede Yaşar

Tespih böceği nerelerde yaşar? Aslında her yerde görünen ama isimleri ve özellikleri pek bilinmeyen bu haşere türü, kırkayaklarla çıyanların aynı familyasından gelmektedir. Onlara göre daha zararsız olan tespih böcekleri, boğumlu bir vücut şekline sahiptir. Zaten isimlerini de vücutlarının bu boğumlanma yani segmentli özelliğinden dolayı almıştır. Kendilerini tehlike anında hissettikleri zaman başlarını ve ayaklarının birleştirerek adeta bir top şeklini alır ve ortadan kaybolur. Zaten isimlerini de bu özelliklerinden dolayı alır. Böylece onları yakalamak oldukça zordur. Kırmızı ve siyah renklerde olan bu haşere, sulak alan haşeresi olarak da bilinir. Ülkemizin kıyı, nemli ve yağışlı kesimlerinde bol miktarda bulunur. Peki tespih böceği nerelerde yaşar ?

  • Nemli ve rutubetli alanlarda,
  • Evlerin banyo, mutfaklarında, fayansların arasında,
  • Su ve gider boruları üzerinde,
  • Saksıların diplerinde,
  • Çimenlik alanlarda ve taşların diplerinde fazlasıyla bulunurlar.

Tespih böcekleri suyun içinde de yaşayabilmektedir. Hızlı yumurtlama özelliğine sahiptirler ve gizlenme yetenekleri fiziksel olarak ve içgüdüsel olarak çok fazla geliştiği için evlerimizde olduklarını çoğu zaman göremeyiz bile. Bu nedenle tespih böceği ile mücadele etmek için profesyonel bir firmadan destek almanız şarttır. Tespih böceği ilaçlama operasyonu için firmamızı 7 gün 24 saat arayabilir, ekibimizden destek alabilirsiniz.

Tespih Böceği İlaçlama

Tespih böceği ilaçlama tespih böceklerine yönelik profesyonel metotların uygulandığı operasyona verilen isimdir. Bu haşereden bireysel mücadelelerle kurtulmak imkansızdır. Öldürdüğünüzde yumurtalarının daha çabuk dışarı çıkmasına neden olursunuz. Tespih böceği ile mücadele ederken işlemlerini profesyonel bir şekilde uygulayan böcek ilaçlama firması ile anlaşmalısınız. Sizlere senelerden beri en kurumsal hizmetleri veren Başakşehir Böcek İlaçlama firması, her böcek türü üzerinde en kaliteli böcek ilaçları ile ve en deneyimli kadrosu ile en garantili sonuçları vermektedir.

Tespih Böceği İlaçlama Şirketleri

Tespih böceği ilaçlama şirketleri yaşam alanınızı istila eden bu haşerenin yok edilmesinde en büyük destekçileriniz olarak karşınıza çıkmaktadır. Bu bağlamda 20 yıllık deneyime sahip olan Başakşehir Böcek İlaçlama firması Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçları ve işini her zaman en doğru şekilde yapan tüm departmanları ile sizlerin yanınızdadır. Bizlere ulaşmanız için iletişim numaralarımız ise daima hizmetinizdedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir