Tahtakurusu İlaçlama

Tahta kuruları 4, 5 mm boyunda, düz kırmızımsı, kahverengi renkli ve oval şekilli böcek çeşitleridir. Başakşehir böcek ilaçlama firması olarak diğer tüm haşere çeşitlerinde olduğu gibi tahta kurusu ilaçlama uygulaması da vermekteyiz.
İnsanların kanını emerek beslenen tahta kuruları, kan emdikten sonra daha kırmızımsı ve şişkin bir görünüm alır. Soğuk hava koşulları altında 1 yıl beslenmeden yaşayabilen bu canlılar genellikle yatak, çarşaf ve mobilya araları, süpürgelerin arkasında, priz boşluklarında veya yaşam alanlarında oluşan yarık veya çatlaklarda yaşar. İnsanların şahsi alanları olan cüzdan ve çantaların içine sıklıkla girer. Günde 1 veya 5 arası yumurta paketi bırakır. Yaşamları boyunca ise 200 veya 500 arası yumurta paketi bırakmış olur. Tahta kurularının ortalama yaşamları 300 günden fazladır. Geceleri aktif olan tahta kuruları, gündüz saatlerinde insanların yaşam alanları içinde pek fazla görülmez. İnsanların kişisel alanlarına yine bir başka evden veya otelden girer. Kol, bacak ve boyun gibi bölgeleri ısırarak kızarıklık ve kaşıntı oluşmasına neden olur.
Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı Bahçeşehir böcek ilaçlama firmamız tüm belge ve ruhsatlara sahiptir. Aynı zamanda kullanılan ilaçlar TSE gereğince test edilmiş, insan ve çevredeki diğer hayvanların sağlığı açısından zararsızdır. İlaçlama yapacak uzman ekibimizin alana gelip böceğin direncini, alanın büyüklüğünü tespit etmesinin ardından uygulamaya geçilir. İşlem sonrasında şikayetçi olunan alan içinde uzun bir süre tahta kurusuna rastlamanız olası değildir. Yaşam alanlarınızın tahta kurularına karşı devamlı olarak dezenfekte edilmiş olmasını istiyorsanız, belirli periyotlar halinde tahta kurusu ilaçlama uygulaması almanız gerekmektedir.
Sizde ev, iş yeri, hastane, okul, otel, fabrika gibi kapalı ve toplumsal alanlarınızın yanı sıra; park, bahçe, bağ ve tarla gibi açık alanlarda da bu böcek türünden şikayetçiyseniz Başakşehir böcek ilaçlama firmamıza ulaşarak, 7/24 hizmet vermekte olan müşteri hizmetlerimizden tahta kurusu ilaçlama uygulaması hakkında gerekli bilgi ve yardımı alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir