Kırkayak İlaçlama

Kırkayak ilaçlama çok ayaklı yapısından dolayı bu ismi almış olan haşerenin yok edilmesi için uygulanan operasyona verilen isimdir. Kırkayaklar şekilleri itibari ile diğer haşerelerden farklılık gösterir. Kırkayak ile mücadele aşamasında önem teşkil eden özelliklere gelin hep beraber bakalım…

  • Kırkayak oldukça farklı dış görünüşleri, çok fazla olan ayak sayıları ile diğer haşerelerden oldukça farklı bir türdür.
  • Çok bacaklılar familyasında en çok bacağa sahip olan bu haşere, aynı zamanda oldukça esnek ve etli bir vücuda sahiptir.
  • Bu yönüyle genellikle diğer haşereler tarafından yem olarak kullanılmaktadırlar.
  • Yani eğer bahçenizde, evinizde kırkayak varsa, ardından başka haşerelerin de gelmesi kaçınılmazdır.

İnsanların hayatında olmaması gereken haşereler arasında yer alan kırkayaklardan kurtulmak için sektörde 20 yıldır varlığını sürdüren firmamızı arayabilir, ekibimizden destek alabilirsiniz.

Kırkayakların Özellikleri

Kırkayakların özellikleri sadece yukarıda saydıklarımızla sınırlı değildir. İnsanların hayatlarında belki de ilk kez duyduğu kırkayak özelikleri şaşırtıcı sonuçlar içerir. Kırkayakları daha yakından tanımak adına;

  • Kırkayaklar, otçul beslenmektedirler ve genellikle bitki kökleri, yapraklar, çürümüş otlar, saksı çiçekleri ile beslenirler.
  • Boyları birbirlerinden oldukça farklıdır. Boylarının uzunluğuna göre ayak sayıları da artmakta veya azalmaktadır.
  • En az 36 en çok 700 küsür ayaklı kırkayaklara rastlanmıştır.
  • Bu haşereler çıyanlar ve tespih böcekleri ile aynı ailenin türleridir. Bu nedenle birbirleri ile çok benzer fizyolojik özelliklere sahiptirler.

Kırkayakların yaşam alanlarınızda var olmasını engellemek için uyguladığınız geleneksel metotlar yetersiz kalacaktır. Bunun yerine bu işte uzmanlığını ispat etmiş Başakşehir Böcek İlaçlama firmamızdan kurumsal destek alabilirsiniz.

Kırkayak İle Mücadele

Kırkayaklarla mücadele ederken oldukça dikkat etmeniz gerekmektedir. Çünkü kırkayakların pek çok türü insanları ısırabilmekte veya sokabilmektedir. Zehirsiz olsalar da insan sağlığı için oldukça olumsuz sonuçlar doğurabilmektedir. Bu nedenle bu haşereden şikayet ettiğiniz mekanda en kısa sürede nitelikli bir ilaçlama firmasından yardım almalısınız. Kırkayak ilaçlama işlemleri oldukça dikkatli ve profesyonel elemanlar tarafından yapılmalıdır. Sizlere her haşere türünde garanti sonuçları en yetkin şekilde sunan Başakşehir Böcek İlaçlama, tüm departmanları ile sizlere en iyi hizmeti vermektedir. Çağrı merkezlerimiz hafta içi, hafta sonu, günün 24 saati hizmetinizde olmakla birlikte, haşereler hakkında merak ettiğiniz her şeyi müşteri temsilcilerimize danışabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir