Kene İlaçlama

Kene ilaçlama kan emici özeliğe sahip olan haşerenin yok edilmesinde etkili olan bir operasyondur. Kene kan emen böcekler grubunda yer almaktadır. Kenenin kan emici olması beraberinde birçok virüsü taşımasına neden olmaktadır. Virüslerin neden olduğu hastalıklar kısa sürede insanları etkisi altına almaktadır. Kene en çok açık alanlarda görülmektedir. Çünkü bu gibi alanlarda üreme evresini hızlı bir şekilde gerçekleştirerek çoğalmaktadır. Park, bahçe, tarla, orman, sera gibi alanlarda çoğalarak yaşam alanlarımıza dağılan kenelere karşı gereken önlemler alınmalıdır. Kenelerden korunmak için en etkili ve güvenli yöntemi kene ilaçlama firmaları sunmaktadır. Kene ilaçlama hizmeti açık ve kapalı tüm alanlara ilaçlama servislerimiz tarafından uygulanmaktadır.

Kenelerden Bulaşan Bazı Hastalıklar

Kene insan üzerine çıkar ve kan emmek için yer seçer. İnsan derisine sıkıca tutunan kene, hemen kan emme aşamasına geçer. Kendi ağırlığından fazla kan emebilen keneler, besinini aldıktan sonra yumurtlama evresine girerler. Bir kene bulunduğu alana binlerce yumurta bırakmaktadır. Çoğalan ve insanlara saldıran kene ile mücadele etmek bulaşıcı hastalıklardan korunmanızda önemlidir. Kenelerin insanlara bulaştırdığı hastalıkları başlıklar altında sıralayacak olursak;

  • Kayalık Dağ Lekeli Humması
  • İyme hastalığı
  • Babeziyoz
  • Colorada kene Ateşi
  • Kırım Kongo Kanamalı Ateşi Hastalığı
  • Artan Ateş

Ülkemizde kene ısırması sonucu Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığına yakalanan çoğu kişi yaşamını yitirmiştir. Başakşehir kene ilaçlama servisimizle İstanbul’un tüm bölgelerine profesyonel böcek ilaçlama hizmeti sunuyoruz. Böcek ilaçlama ekiplerimiz kene ile mücadele aşamasında 7 gün 24 saat hizmet sağlamaktadır.

Kene Isırması Sırasında Ne Yapılmalıdır?

Kene ısırması sırasında ne yapılmalıdır? Sorusuna vereceğimiz önerileri harfiyen yerine getirmek oluşabilecek tehditleri ortadan kaldırmada önemlidir. Kene ilaçlama Türkiye’de yaşanan son olaylar ile beraber etki gücünü arttırmıştır. İşte kene ısırması ve sonrasında yaşanan sorunlar;

  • Kene ısırmasından sonra kişide bazı belirtiler görülmeye başlanır.
  • Bulaşacak hastalığın türüne göre seyri değişen rahatsızlıklar gözlemlenir.
  • Baş ağrısı, kas ağrısı, eklem ağrısı, baş dönmesi, kusma, idrar ve dışkıda kanama, baş ağrısı gibi belirtiler kendini sıkça göstermektedir.

Kene ısırığına maruz kaldığınız vakit derinize yapışan keneye dokunmadan mutlaka en yakın sağlık kuruluşundan destek almalısınız. Kene görülen alanların ise kene ilaçlaması yapılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir