Karafatma İlaçlama

Karafatmalar karanlık ve izbe yerle yaşamayı seven böcek türlerinden birisidir Daha çok mutfak, tuvalet, banyo, çatı gibi yerlerde rastladığımız bu haşere türü evimize ve işyerimize açık bırakılan kapı ve pencerelerden, lağım borularından, su giderlerinden, duvar çatlakları ve kırık olan camlardan girebilirler. Aslında hamam böceği türlerinden birisidir. Ancak çok az farklılıklarla diğer hamam böceği türlerinden ayrılırlar. Uzunlukları 2,5 – 3 cm bulduğu için fark edilmeleri kolaydır. Bu böceklerin erkek cinslerinin dışı sert bir kabukla kaplıdır. Başakşehir belediye böcek ilaçlama firmamız tüm haşere türlerinde olduğu gibi en teknolojik aletler ile karafatmalara karşı da ilaçlama hizmeti veriyor. Kokulu ve kokusuz ilaçlama yapabilen Başakşehir belediye böcek ilaçlama firmamız çeşitli ilaçlama yöntemleri uygular. Bunlar sıvı, jel ve ULV ilaçlama yöntemleridir.

Genellikle nemli, kirli ve izbe yerlerde yaşayan karafatmalar birçok hastalığı da yaymaktadır. Veba, verem, tifüs, dizanteri bu hastalıkların bazılarıdır. Karafatmaların neden olacağı bu sağlık sorunlarına karşı yaşadığınız alanı mutlaka ilaçlatmanız gerekmektedir. Bir düşünün tuvaletlerde, banyolarda, merdivenlerde, lağım borularında su giderlerinde yaşayan bu canlılar sizin eşyalarınıza, yiyeceklerinize, çocuğunuza veya evcil hayvanınıza temas ediyor. Karafatmaların ne gibi büyük bir tehlike içerdiğini anlamak için bu saydıklarımızı düşünmek bile yeterli.

Karafatmalardan nasıl kurtulurum?

Karafatmalar en pis yerlerde yaşadıkları çok sayıda mikrobu ve hastalığı üzerlerinde taşırlar. Çok seri ve fazla sayıda üreyebilen bu böcek türüne karşı en kesin çözüm ilaçlı müdahaledir. Piyasa hali hazırda mevcut çok sayıda karafatma böcek ilacı bulunuyor. Ancak bu ilaçların Sağlık Bakanlığı onaylı olmasının yanı sıra nasıl uygulanacağının da bilinmesi gerekir. Çünkü ilaç kimyasal bir maddedir. Bilinçsizce ve yetkili olamayan eller tarafından yapılan hatalı uygulamalar sizin ve sevdikleriniz sağlığına büyük zararlar verebilir. Bu yüzden ilaçlama firmaları ile yapacağınız anlaşma en akılcı çözüm yolu olacaktır. İstanbul’un tüm ilçe ve mahallelerinde sizlere böcek ilaçlama yapan Başakşehir belediye böcek ilaçlama firmamız köklü ve bu konuda yetkinliğini ispatlamış bir firmadır. Apartmanlara, evlere, iş hanlarına, okullara ve hastaneler özel indirimler uygulayan firmamız Sağlık Bakanlığı onayından geçmiş ilaçları kullanmaktadır. Kendi içerisinde özel eğitim verdiği uzman ve güvenilir kadrosu kısa zaman içerisinde bütün haşere türlerine karşı etkili sonuç alabilmektedir. Firmamızın çağrı merkezleri her zaman sizlerin hizmetinde olup merak ettiklerinizi sorabilmek ve hizmetlerimizden faydalanmak adına irtibata geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir