Hamam Böceği İle Mücadele

Hamam böceğiyle mücadele nasıl olur?  Diye merak ediyorsanız yanıtını sizlere birazdan açıklayacağız. Öncelikle hamam böceklerini hakkında az çok bilgi sahibi olmanız gerekir. Hamam böcekleri en fazla 6 ay yaşayabilirler. İnsanlara zararları yoktur. Ölürken bile yumurta bırakabilirler bu yüzden onları sadece öldürmek yetmez. Bu yüzden böcek ilaçlama yöntemine başvurmak en garanti yöntem olarak sayılır. Hamam böcekleri lağımlarda ürerler ve tüm zararlı virüsleri taşırlar. Aynı zamanda kabukları çok sağlamdır ve onları sıcak soğuk hava dengesinden korur. Yüksekten uçarak yere inebilir ve yerden de yükseklere tırmanabilir hamam böcekleri.  Yirmi gün aç, bir hafta da susuz yaşayabilirler. En kötü kısım da kafaları kopsa bile yaşayabilirler. Hamam böceği ilaçlama hakkında az çok bilgi sahibi olduğumuza göre artık onlarda nasıl mücadele edeceğimize geçebiliriz.

Hamam Böcekleri Nerelerde Bulunur?

Hamam böcekleri nerelerde bulunur? Sorusu çok da zor bir soru değildir. Ev içerisinde bulunmasının nedenlerinden başlamak gerekirse,  hamam böceği beslenebileceği yerde bulunur.

  • Hamam böcekleri yiyecek ve su bulmalarını sağlayan temizlik problemlerinde baş gösterebilir. Bunlar mutfakta uzun süre pis bırakılan yemek kalıntılı bulaşıklar olabilir,
  • Hamam böcekleri evdeki yuva yapmalarını kolaylaştıran fayanslar ve çatlaklar arasında olabilir, burada üreyip yuva kurabilir.

Tabi bir de hamam böceklerinin yaşayışlarını ve saklanabilecekleri yerleri bilmek bir teknik gerektirir. Eğer evinizin içerisinde gördüğünüz hamam böceğyuvaları varsa onları iyice temizlemeniz gerekir.  Bu az da olsa hamam böceklerinden kurtulmanızda fayda sağlayacaktır.

Hamam Böceği İlaçları

Hamam böcekleri ilaçları böceklerin çokluğuna göre farklı kullanımlar gerektirebilir. Eğer çok az miktarda hamam böceği varsa böcek yemi denilen kendi satın alacağınız ürünü kullanabilirsiniz. Tabi bunu kullanmadan önce nasıl kullanacağınızı iyice öğrenmeniz ve o şekilde kullanmanız gerekir. Hamam böcekleri eğer çok ve istila halindeyse muhakkak ilaçlama yapılması gerekir.  Başakşehir Böcek İlaçlama mağdur olduğunuz bu durumda kesin çözümlü bir yaklaşımda bulunacaktırBöcek ilaçlama uygulaması sonrası sizi bu korkunç durumdan kurtaracak, kısa süre içerisinde normal yaşama devam etmenizi sağlayacaktır. Birçok böcek ilaçlama firmaları bulunsa da Başakşehir Böcek İlaçlama ile farkımızı ortaya koyduğumuzu söyleyebiliriz. Kesin çözümlerimizle her tür haşerelerden kurtulmanızı sağlayacak, samimiyetle işimizin hakkını vereceğimizi söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir