Ev ve Çatı Faresi İlaçlama

Ev ve çatı faresi siyah ve kahverengi renkli, uzun kuyruklu, boyları 40 cm’ye varan, büyük göz ve kulakları olan omurgalı kemirgenler sınıfıdır. Fiziksel özellikleri bakımından lağım faresinden daha küçük ve incedir. Kemiksiz bir canlı olduğu için elastik vücut yapısına sahiptir. Bu sayede istedikleri her alana rahatlıkla girip, çıkabilir. Üsküdar böcek ilaçlama firması olarak yaşam alanlarınıza giren diğer tüm canlıların yanı sıra ev ve çatı faresi ilaçlama uygulaması da vermekteyiz.

Ev ve çatı faresi lağım faresinden daha küçük ve incedir. Tırnakları sayesinde çok iyi bir tırmanıcı olan bu canlı girdiği alanlarda maddi ve manevi birçok olumsuzluğa neden olur. Mobilya, dolap, kapı, kablo gibi eşyaları sıklıkla kemirir. Bunun yanı sıra yaşadığı alanlardan taşıdığı yüzlerce virüs ve bakteriyi kişisel veya toplumsal alanlar üzerinde açıkta bırakılan yiyeceklerin üzerine konaklayarak bulaştırır. Bunun sonucunda ise kişilerde birçok kalıcı, bulaşıcı ve hatta ölümcül hastalık ortaya çıkar. Yaşam alanlarınız içinde ev ve çatı faresi ile karşılaştığınızda kendiniz müdahalede bulunmamalısınız. Farelerden kurtulma yolları, profesyonel ilaçlama firmalarından alınacak olan yöntemlerle sağlanır.

Ev ve çatı faresi hem etçil hem de otçuldur. Genellikle tahıl, meyve, yemiş, sebze tüketir. Senede 4 veya 6 defa doğum yapar ve her doğumunda 6, 8 arası yavru dünyaya getirir. Ortalama olarak bir yılda 40 yavru doğurabilir. Olağanüstü bir şekilde üreyen bu canlı, yaşam alanlarınız içinde fark edilmezse kısa bir süre içinde istila haline dönüşecektir.
Kişisel veya toplumsal alanlara genellikle duvarlardaki boşluklardan, ağaçlardan ve saçaklardan girer. Özellikle yaz aylarında evlerin veya iş yerlerinin kapı ve balkon girişindeki ağaçlar budanmalıdır. Keskin güçlü dişlere sahip olduğundan evlerdeki yiyeceklerin yanı sıra böcekleri de tüketir. Ev ve çatı faresinin ortalama ömrü 1 yıldır.
Üsküdar böcek ilaçlama firması Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı tüm belge ve ruhsatlara sahiptir. Kullanılan ilaçlar ise TSE gereğince test edilmiş, insan ve çevredeki diğer hayvanların sağlığı açısından zararsızdır.
Sizde ev, iş yeri, otel, okul, hastane ve fabrika gibi kapalı alanların yanı sıra; park, bahçe ve tarla gibi açık alanlarda da fare sorunu yaşıyorsanız, Üsküdar böcek ilaçlama firmamıza ulaşarak, 7/24 faaliyetini sürdürmekte olan müşteri hizmetlerimizden ev ve çatı faresi ilaçlama uygulaması hakkında gerekli bilgi ve yardımı alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir