En tehlikeli böcek türü: Deri böceğinden nasıl kurtulurum?

Deri böceği mutlaka tedbir alınması gereken bir haşere türüdür. Deri böceğinden temizlenen alanlarda daha sağlık bir yaşan sürersiniz. Deri böcekleri isminden de anlaşılacağı gibi insan ve hayvan derisinde girerek beslenen bir haşeredir. İnsan ve hayvan derisine nüfuz eden Deri böcekleri uyuz hastalığına sebep olur. Bu böceklerin iki türü bulunmakta. Birisi bahsettiğimiz üzere uyuz hastalığına neden olan diğeri ise evimizde, işyerimizde vs. yaşam alanlarımızda deri gibi hayvansal gıdalarla beslenen türdür.

Bu haşereler farklı boyutlarda olabilirler. Bazı deri böcekleri gözle görülebilir bir büyüklükte olurken bazılarını ise fark edebilmeniz çok zordur. Büyüklükleri 8 – 12 mm arası kadardır. Deri böceklerinin kuyruk kısmında demet şeklinde kıllar bulunur. Bu böcek türünün eşyalara ve gıdalara büyük zararlar verdiğinden dolayı ekonomik olarak zararı çok fazla olabilmektedir. Bu haşere türü sağlam bir ağız yapısına sahiptir. Yumuşak olan madenleri mesela kurşunu bile delebilir. Kurşunu bile delebilen bu böceğin evimizde, iş yerimizde eşyalarımıza verebileceği zararları tahmin etmekte zor değil. Diğer birçok böcek türü gibi çok kısa bir zamanda çok fazla üreyebilme özelliğine sahip bu canlılara evlerimizde rastlayabileceğimiz gibi iş yerimizde özellikle deri ve halı fabrikalarında ve hayvansal gıdaların üretim ve satışının yapıldığı mekanlarda karşılaşabiliriz. Maddi ve sağlık açısından son derece tehlikeli sonuçlar doğurabilecek olan Deri böceğine karşı en kesin çözüm ilaçlama şirketleri ile iletişime geçmeniz olacaktır. Başakşehir böcek ilaçlama firmamız bu haşere türüne karşı en etkili yöntemleri uygulamaktadır.

Başakşehir’de böcek ilaçlama

Bu böceğin diğer bir türü de insanlarda ve hayvanlarda uyuz meydana getiren türüdür. Deri içerisinde nasıl bir faaliyet gösterdiğine değinecek olursak ilk olarak bu böcekler insan veya hayvan derisinin içine girerler boyutları 2 mm kadar olabileceği için fark edilebilmeleri çok zordur. Deri altında delikler açarak ilerleyen bu böcek türü deri altında çok fazla sayıda çoğalırlar. Deri böcekleri bu kısımda insan ve hayvan kanını emerek beslenme ihtiyaçlarını karşılarlar. Deri böceğinin insan veya hayvan vücudunda tespit edildiği andan itibaren teşhis ve tedavi için mutlaka doktora başvurulması gerekir. Bu haşereler türlerinden kurtulmanın en etkili çözümü ilaçlama yöntemidir. Başakşehir’de hizmet veren Başakşehir böcek ilaçlama firmamız ile iletişime geçerek en ekonomik ve garantili çözümler sunan yöntemlerden siz de faydalanabilirsiniz.

7/24 kesintisiz hizmet

Başakşehir böcek ilaçlama firmamız haftanın 7/24 hizmet vermektedir. Firmamıza gelen tüm çağrılara en kısa sürede cevap verilmektedir. Sağlık Bakanlığı’nın vermiş olduğu izin belgeleri doğrultusunda yapılacak ilaçlama sonrasında müşterilere ayrıca ilaçlama yapıldığına dair bir de sertifika verilmektedir.

Başakşehir’de böcek ilaçlama fiyatları

İlaçlama fiyatları böcek türlerine ve çeşidine göre farklılık göstermektedir. Hangi haşere türüne hangi ilacın ne kadar uygulanacağı gibi konular Başakşehir böcek ilaçlama firmamız ile irtibata geçtikten sonra vereceğiniz bilgiler doğrultusunda şekil alacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir