Beylikdüzü Kavaklı böcek ilaçlama

Kavaklı Beylikdüzü böcek ilaçlama açısından önemli konumlardandır. Beylikdüzü ilçesinin önemli semtlerinden biri olan Kavaklı sürekli gelişim göstermektedir. Denize yakınlığı ve büyüleyici yeşilliği sebebiyle tatilcilerin de uğrak merkezlerinden biridir. Bu durumda Kavaklı, haşere ilaçlama konusunda dikkat edilmesi gereken yerlerden biridir. Doğa ile iç içe yaşam harikalığının yanında bazı problemlere de sebebiyet vermektedir. Böcek türleri yaşamlarını idame ettirebilmek için normal olarak bazı gereksinimlere ihtiyaç duyar. Bunlar su, besin, sıcaklık gibi değerlendirmelerle gerçekleştirilir. Besinler diğer böcek ölüleri olabildiği gibi, insanların tükettiği gıdalar da olabilir. Su konusunda kanalizasyondan yararlanabildiği gibi diğer su kaynaklarından da bu eksiğini giderebilirler. Bu koşullar insanların ev yaşantısından karşılayabildiği unsurlardır. Bu nedenle böcekler insanların yaşadığı yerleşim birimlerinde de varlığını sürdürmeye çalışmaktadır. Bunun önüne profesyonel yardım alarak geçilmelidir. Gürpınar böcek ilaçlama da olduğu gibi Kavaklı bölgesinde de hizmetlerimiz devam etmektedir. Bizlere 7 gün 24 saat boyunca telefon numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

Böcek İlaçlama Nasıl Yapılır?

Böcek ilaçlama nasıl yapılır? Konusunda birkaç farklı yaklaşım bulunmaktadır. Bu değerlendirmeler muzdarip olunan böcek türlerine göre farklılık gösterebilmektedir. Doğada yüzlerce böcek türü yaşamaktadır. Hepsine aynı ilaçlama yöntemi kullanılması hiçbir işe yaramayacaktır. Farklı tekniklerle yapılacak ilaçlama, odağını etkisiz hale getirecektir. İsmen sizlere açıklayacak olursak;

  • Sıvı İlaçlama: İlaçlama yapılacak alana püskürtme yöntemiyle uygulanır.
  • Kokulu İlaçlama: Bu yöntem çok sık kullanılır. Çok etkilidir. Boşaltılması problem oluşturmayacak alanlarda kullanılır.
  • Kokusuz İlaçlama: Devamlı kullanılması gereken alanlarda kullanılır. Kokusuzdur. İlaçlama sırasında ortam boşaltılmasına gerek kalmaz.
  • Jel İlaçlama: Bu yöntemde jel ilaç, belirli bölgelere yerleştirilir. Böceklerin ilgisini çekerek kokuyla öldürür.
  • Fare İstasyonları: Fare ilaçlama için kullanılır. Bir kutunun içerisine yerleştirilen besin görünümlü zehrin fareye yedirilmesi sağlanır. Zehri yiyen fare su ihtiyacı hisseder. Su içen fare de zehirlenip anında ölür.

Böceklere Karşı Alınabilecek Önlemler

Böceklere karşı alınabilecek önlemler bireysel anlamda da bulunmaktadır. Bunlara dikkat ederek böceklerin yerleşim yerlerinizi istilası ihtimalini düşürebilir, yenilerinin gelmesini engelleyebilirsiniz.

  • Evlerinizdeki çatlak, delik gibi alanları onararak böceklerin gelebildiği bazı yolları kapatabilirsiniz.
  • Çöpler, bulaşık artıkları gibi atık maddeleri vakit kaybetmeden temizlemelisiniz.
  • Yerleşim yerlerinde oluşabilecek su birikintilerine karşı önlem almalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir