Başakşehir Ziya Gökalp Böcek İlaçlama

İstanbul’un yeni ilçelerinden Başakşehir; Şahintepe, Altınşehir, Bahçeşehir 2. Kısım, Güvercintepe, Kayabaşı, Başakşehir, Başak, Bahçeşehir 1. Kısım, Ziya Gökalp mahalleleri ve Şamlar Köyü’nden oluşur. Bu bölgeleri içine alan Başakşehir’in  en eski ve yaygın olan adı Azatlık’dır.  Başakşehir 2008 yılında Küçükçekmece, Büyükçekmece ve Esenler ilçelerinden ayrılıp kendi başına ilçe olmuştur. Arnavutköy ve Bağcılar semtleri arasında kalan Başakşehir günümüzün yeni yapılanmasının merkezidir. İlçede ormanlık alan oldukça fazladır. Kuzeyin tamamı ormanlarla kaplıdır denebilir. Onun dışında ilçede bozkır ve çalılıklar oldukça fazla yer kaplamaktadır. Ormanlık alanlar geniş ölçüde yer kaplamasından ötürü fazlasıyla böcek istilalarına müsaittir.
Eklem bacaklıların, altı bacaklı, gövdeleri baş, göğüs, karın olarak eklemlerden oluşmuş canlı çeşidine böcek denir. Böcekler kendi aralarında birçok sınıfa ayrılır. Bunlar fiziksel faktörlerine göre belirlenir. Yine aynı şekilde yapısal ve fiziksel değişimlerine göre kıtalara ayrılmıştır. Dünya nüfusunun insanlardan sonra gelen ikinci kalabalık canlısı olan böceklerin sayısı 6 ila 10 milyon arasında değişmekle birlikte günümüzde türü de 700 bin olarak bilinir. Hem tür hem de sayıları bakımından günden güne artarak devam eden genetikleri vardır.
Müthiş bir kentleşme, ve yeniden yapılanma içerisinde olan şehirlerde hayvanların yaşam alanları istila edilmiş haliyle bir takım canlılarda insanların yaşam alanlarına sızmaya başlamıştır. Farklı bir nedenle mevsimsel sebepler neticesinde bazı böcek türleri aynı şekilde insanların evlerine, iş yerlerine toplu halde yaşadıkları okul, hastane ve fabrika gibi alanlara dahil olmaya başlamıştır. Günümüzde böceklerle iç içe yaşadığımız ortamlarda hastalık kapma ihtimalimiz oldukça fazladır. Kan emici böcekler doğrudan hastalık bulaştırırken, insanlarla temas sonrasında; tifo, dizanteri, verem, veba, tifüs, cilt hastalıkları, sıtma, ve humma gibi ölümcül riskle karşı karşıya da kalabilirler.
Başakşehir Ziya Gökalp  Mahallesi‘nde vermiş olduğumuz ilaçlama hizmeti için haftanın her günü ve saati müşteri hizmetlerimize ulaşabilir; gerekli bilgi ve yardımı alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir