Başakşehir Bahçeşehir Böcek İlaçlama

İstanbul’un yeni ilçelerinden Başakşehir: Şahintepe, Altınşehir, Bahçeşehir 2. Kısım, Güvercintepe, Kayabaşı, Başakşehir, Başak, Bahçeşehir 1. Kısım, Ziya Gökalp mahalleleri ve Şamlar Köyü’nden oluşur. Bu bölgeleri içine alan Başakşehir’in  en eski ve yaygın olan adı Azatlık’dır. Bunun sebebi Osmanlı döneminde baruthane olarak kullanılmasından gelmektedir. Başakşehir 2008 yılında Küçükçekmece, Büyükçekmece ve Esenler ilçelerinden ayrılıp kendi başına ilçe olmuştur. Arnavutköy ve Bağcılar semtleri arasında kalan Başakşehir günümüzün yeni yapılanmasının merkezidir. İlçede ormanlık alan oldukça fazladır. Kuzeyin tamamı ormanlarla kaplıdır denebilir. Onun dışında ilçede bozkır ve çalılıklar oldukça fazla yer kaplamaktadır. Bahçeşehir ormana yakın olması itibarıyla haşere istilalarına oldukça açık bir bölgede yer alır.

Böcekler ormanlarla şehir hayatının birleşmesinden, düzensiz imar planlamasından, yeşillik alanların yok edilmesinden ve çarpık kentleşmeden ötürü insanların hayatına sızmaya başlamıştır. Doğal döngü için son derece yararlı olan böcekler kişisel yaşamlara dahil olduklarında farklı zararlara sebebiyet verebilirler. Açıkta bulunan besinlerin üstüne konaklayarak pis ortamlardan taşıdığı virüs ve bakteriyi salya ve dışkı yoluyla bulaştırır. Bunun neticesinde kişilerde tifo, dizanteri, verem, veba, tifüs, cilt hastalıkları, sıtma, ve humma gibi hastalıklar oluşabilir. Kan emici böcekler ise doğrudan hastalık bulaştırır. Haşereler kendilerine barınmak için karanlık, insanların kolaylıkla ulaşamayacağı kapalı alanları tercih eder. Özellikle ıslak yerlerden hoşlanan bu canlılar mutfak ve lavabo etrafında oldukça sıklıkla görülebilir. Halı altları, pencere, kapı ve duvar köşeleri özellikle tercih ettikleri alanlar arasındadır. Bu nedenle bu alanlarda hijyene özellikle dikkat edilmelidir.
Haşere problemi sadece özel yaşamı etkileyen bir sorun değildir.  Psikolojik ve mental birçok soruna yol açabilir. Bir işletmede böceklerin görülmesi kötü intiba bırakarak o mekanın bir daha tercih edilmemesine neden olacaktır. Aynı zamanda kişisel alanlarımızda konuk ettiğimiz kişilerin böceklerle karşılaşması da bizi ve misafirlerinizi rahatsız edecektir. Bunun gibi birçok sorun yaratan haşerelere karşı her zaman profesyonel müdahale gereklidir.
Başakşehir böcek ilaçlama olarak Bahçeşehir bölgesinde en kaliteli, güvenilir, hızlı ve ekonomik hizmet anlayışımızla faaliyetlerimize devam etmekteyiz. Haftanın her günü ve saati müşteri hizmetlerimize ulaşıp gerekli bilgi ve yardımı alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir